• 8 grudnia 2021

kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Ci pierwsi podkreślają, że są idealne na upały, a makijaż nimi wykonany jest bardzo naturalny. Drudzy, że zdania, że bardziej uwydatniają niedoskonałości cery, że dobranie właściwego odcienia do ciemnej karnacji jest bardzo trudne.

Mimo tak skrajnych opinii na ich temat cieszą się one coraz większą popularnością. Warto więc wiedzieć, co tak naprawdę oznacza nazwa „kosmetyk mineralny”. Różnice pomiędzy kosmetykami mineralnymi a tradycyjnymi Producenci tych pierwszych starają się przekonać klientów, że mocno rozdrobnione minerały użyte do ich produkcji to prawdziwa rewolucja w kosmetykach, gdyż opierając je na minerałach stworzyli kosmetyki bliższe naturze niż tradycyjne. Ale wszystkie sprzedawane w drogeriach kosmetyki można nazwać mineralnymi, gdyż zawierają identyczne składniki: tlenek żelaza, tlenek cynku, mikę, dwutlenek tytanu.

Co więcej, wbrew sugestiom reklam, są one pochodzenia syntetycznego, wszystkie pochodzą z pracowni chemicznych. A jeżeli nawet są pochodzenia naturalnego, to i tak muszą trafić do laboratorium, trzeba je bowiem oczyścić z metali ciężkich. Kosmetyki mineralne od tradycyjnych różnią się nie tyle składnikami, które się w nich znajdują, ale raczej brakiem składników, które są dodawane do kosmetyków tradycyjnych. Nie znajdziemy w nich oleju mineralnego, sztucznych barwników, substancji zapachowych i konserwantów.

Składniki te mogą wywoływać podrażnienia skóry – to dlatego kosmetyki mineralne są zalecane są przez lekarzy dermatologów. Ze względu na fakt, iż nie ma w nich oleju mogą być stosowane przez osoby z cerą trądzikową. To ich dodatkowa zaleta. Korzyści ze stosowania kosmetyków mineralnych Warto pamiętać, że podkład mineralny nie jest preparatem, którym można zastąpić kosmetyki specjalistyczne: kosmetyki przeciwzmarszczkowe, kremy nawilżające, czy preparaty do pielęgnacji cery trądzikowej.

Wpływają jednak pozytywnie na skórę. Zawarte w nich składniki chronią przed słońcem, mają właściwości przeciwzapalne. W chwili obecnej wybór kosmetyków mineralnych jest bardzo duży. Wydłużyła się także lista ich składników. Wybierajmy więc te, które zostały wyprodukowane z jak najmniejszej ilości składników.

Top