• 8 grudnia 2021

makijaż mineralny

Wykończenie makijażu to tak ważna kwestia jak przygotowanie skóry do jego nałożenia. Powinniśmy stosować dobre produkty, które należy zestawić w taki sposób, by udało się przygotować rzeczywiście udany, trwały makijaż.

Jeśli cera jest tłusta to najlepiej unikać nadmiaru składników tłustych. Można zastosować tutaj chusteczkę higieniczną, dzięki której uda się odcisnąć te składniki. Podkład będzie dzięki temu lepiej trzymał się skóry i tym samym jego rozprowadzenie będzie łatwiejsze. Chusteczka będzie przydatna również pod koniec przygotowania makijażu, ponieważ dzięki niej usunie się nadmiar wilgoci

Wykończenie tradycyjne – pudrem

Przy makijażu mineralnym można dokonywać wykończenia pudrem i podobnie jak w tradycyjnym makijażu można uzyskać matowy efekt jak i rozświetlenie. Z tego względu, że formuła podkładu jest sucha należy dbać o to, by nie przesadzić z jego ilością. Trzeba także zwracać uwagę na to jakie jest rozdrobnienie pudru. Im gładszy puder i bardziej przyczepny tym lepsze efekty końcowe uda się nam wypracować. To jakie będzie wykończenie musi oczywiście zależeć od naszych estetycznych upodobań. Pudry matujące oparte są na składnikach naturalnych. Dlatego mogą być odpowiednie dla tej skóry, gdzie jest problem z przetłuszczeniem i trzeba szukać rozwiązań raczej delikatnych.

Wykończenie innowacyjne – zwilżoną gąbeczką i sypkim pudrem lub fixer

utrwalenie makijażuNiektórzy decydują się na sypki puder połączony ze zwilżoną gąbką, co także daje doskonałe efekty. Gąbka taka będzie oddawała odpowiednią ilość pudru i tym samym wykończenie będzie łatwiejsze i uda się w ten sposób uzyskiwać zdecydowanie lepsze efekty. Jeśli chcemy mieć szczególnie trwały makijaż na jakieś wyjątkowe okazje to rozwiązaniem będzie zastosowanie fixera z atomizerem. Dzięki nim będzie można doprowadzić do obkurczenia porów i tym samym stworzy się pewna warstwa ochronna i nasz makijaż dłużej będzie wyglądał rzeczywiście tak jak należy i będzie w dobrym stanie. Jeśli chcemy się dłużej cieszyć udanym makijażem dobrze będzie wybierać formy jego utrwalania.

Podkład mineralny będzie można utrwalić przez zastosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków. Niektóre takie kosmetyki mają działanie na dwa fronty i gwarantują zarówno podkład jak i też będą odpowiadać również za kwestię związane z utrwaleniem. Jeśli ktoś ma problem z tłustą albo suchą skórą będzie mógł również stosować nowoczesne rozwiązania gwarantujące możliwość uzyskiwania lepszych efektów. Dodatkowo będzie można także zadbać przez takie dobre jakościowo produkty o zdrowie skóry i ta kwestia również ma istotne znaczenie.

Top