• 8 grudnia 2021

makijaż dla suchej skóry

Wiele osób stara się podkreślać, że makijaż mineralny nie będzie się nadawał do zastosowania na suchej skórze. Jednak w rzeczywistości będzie inaczej, tylko trzeba umieć zastosować odpowiednią technikę nakładania i wtedy będzie można się cieszyć pięknym wyglądem skóry.

Na początek trzeba się zatroszczyć o to, by skóra miała pielęgnację odpowiednią. Wszystko, jeśli będzie robione odpowiednio do kosmetyk mineralny nie będzie niebezpieczny dla skóry. Na pewno warto zmienić przyzwyczajenia, stosować delikatne kremy i regularne peelingi. Jeśli mamy suchą skórę to musi być ona dobrze przygotowana, by dało się wykonać na niej odpowiedni makijaż. Chodzi o odpowiednie nawodnienie naskórka, który będzie zmiękczony i gładszy. Jeśli skóra będzie chropowata to w połączeniu z podkładem niestety mogą się pojawić jakieś przykre odczucia.

Znaczenie ma zawsze również forma w jakiej kosmetyki będą nakładane. Ważne jest wykonywanie ruchów delikatnych. Nie powinno się stosować aplikacji na mokro. Zdecydowanie lepiej będzie tutaj stosować nieco inne metody niż te tradycyjne. Można oczywiście wcześniej lekko zwilżyć twarz, ale nakładanie podkładu powinno być realizowane z użyciem suchego pędzla. Można być również pewnym, że w ten sposób podkład będzie nałożony równo, krycie będzie delikatniejsze i wszystkie niedoskonałości uda się skutecznie ukryć.

mgiełka nawilżającaCzasami można będzie stosować gąbkę bezlateksową, która wcześniej musi być zwilżona. Jeśli podkład będzie zbyt suchy, to będzie można dokonać delikatnie ściągnięcia jednej warstwy z użyciem płatka kosmetycznego, który wcześniej powinien być zwilżony. Czasami stosować można również glicerynę, która będzie pewną formą naturalnego kleju i w ten sposób uda się skutecznie połączyć makijaż ze skórą. Dzięki temu utrwalenie stanie się łatwiejsze. Należy uważać jednak, czy nie dojdzie do zwarzenia podkładu. Jeśli podkład jest dobrze nałożony może się okazać, że nada się do zastosowania praktycznie na każdym rodzaju skóry. Dlatego kluczową sprawą zawsze jest technika nakładania i pielęgnacja twarzy. Jeśli będziemy w stanie dobrze to robić, również mineralny podkład będzie można stosować.

Top