• 8 grudnia 2021

Naturalne kosmetyki

Kosmetykom mineralnym poświęca się obecnie szczególnie wiele uwagi. Ich entuzjaści zwracają uwagę na to, że mamy do czynienia z rozwiązaniami zdecydowanie bardziej wartościowymi niż klasyczne kosmetyki kupowane w sklepach, warto więc zadać sobie pytanie o to, z czego może to wynikać. Odpowiedzią na tak postawione pytanie mogą okazać się składniki, z których powstają tego rodzaju preparaty, nie zaszkodzi więc, jeśli przyjrzymy się im bliżej.

Mika

Jednym z najciekawszych wydaje się mika odpowiadająca nie tylko za rozświetlenie cery, ale również za optyczne spłycenie niewielkich zmarszczek, wcale nie mniej interesujący wydaje się jednak również tlenek cynku o właściwościach ściągających, kojących, a nawet antybakteryjnych. Co ciekawe, może on również lekko wysuszać wypryski, przydaje się przy tym również, gdy mamy do czynienia ze zmianami skórnymi wymagającymi wygojenia. Dwutlenek tytanu to naturalny filtr przeciwsłoneczny, a tlenek żelaza jest składnikiem, który odpowiada za kolory kosmetyków mineralnych, choć jednocześnie wcale nie podrażnia skóry.

Kosmetyki mineralne

Różnica pomiędzy kosmetykami mineralnymi oraz klasycznymi nie dotyczy jednak wyłącznie ich składu, ale również przeznaczenia, nie bez przyczyny mówi się więc o tym, że kosmetyki mineralne są przeznaczone dla skóry każdego typu. Co więcej, bardzo dobrze łącza się one z cerą, a ponieważ ich konsystencja jest gęsta, dobrze chwytają się pędzla i stapiają ze skórą. Wiele kobiet musi docenić również to, że kosmetyki mineralne są tymi, które z powodzeniem można nakładać warstwowo.

Kosmetyki do twarzy

Sposoby na piękną cerę

Jeśli mamy do czynienia z cerą problematyczną, z powodzeniem możemy nałożyć nie jedną, ale kilka warstw kosmetyku, a jednocześnie wcale nie trzeba obawiać się tego, że skóra zyska w ten sposób efekt maski charakteryzujący się obniżoną efektownością. Kosmetyki mineralne mogą też spodobać się kobietom, które właśnie oczekują dziecka. Ich skład jest ograniczony, nie ma też ryzyka, że szkodliwe składniki przedostaną się przez skórę. Za każdym razem mamy przy tym do czynienia z rozwiązaniami, które rozjaśniają cerę podkreślając kolor skóry.

Top