• 8 grudnia 2021

Podkład do twarzy

Kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne, czyli kosmetyki mineralne, najczęściej wybierane są przez osoby o wrażliwej skórze. Są delikatne i nie powodują podrażnień. Trzeba jednak pamiętać, że sposób ich nakładania jest wyraźnie inny od nakładania kosmetyków tradycyjnych.

Makijaż kosmetykami mineralnymi - od czego zacząć?

Największym problemem z kosmetykami mineralnymi jest ich bardzo duża sypkość. Z tego powodu wymagają więcej wprawy przy nakładaniu. Najważniejsze jest to, by nie umieszczać pędzla bezpośrednio w pojemniczku z kosmetykiem. Trzeba go trochę odsypać do innego pojemniczka, najlepiej po prostu do szklanej lub plastikowej nakrętki, po czym trzeba jeszcze dodatkowo strzepać nadmiar kosmetyku z pędzelka. Jeśli kosmetyku będzie za dużo, zacznie się on osypywać i tworzyć smugi. Czynność nakładania najlepiej jest powtarzać kilkakrotnie z małą ilością kosmetyku. Niewielkie ilości kosmetyku uchronią nas też przed powstanie efektu maski.

Makijaż mineralny

Podkład w makijażu mineralnym jest lekki i nie zamyka porów. Do jego aplikacji potrzebny jest pędzel Flat top lub kabuki. Do szczególnie wrażliwej cery zawsze powinien być wykorzystywany bardziej uniwersalny kabuki.

Podkład mineralny

Przed nałożeniem podkładu konieczne jest zwilżenie twarzy kremem. Po odczekaniu na jego wchłonięcie można zastosować matowy puder, ale nie jest on konieczny. Sam podkład nakłada się poprzez okrężne ruchy pędzla. Od policzków kierujemy ruchy na zewnątrz twarzy.

Świeży makijaż

Makijaż kosmetykami mineralnymi - aplikacja "na mokro"

Jeśli potrzebujemy lepszego krycia, możemy zdecydować się na aplikację na mokro. Polega ona na pokryciu pędzla hydrolatem lub wodą termalną. Do tego wykorzystuje się wacik z hydrolatem, który będzie służył do stemplowania najpoważniejszych zmian. Jest to metoda bardzo skuteczna, ale należy uważać na efekt maski.

Makijaż kosmetykami mineralnymi - jak nakładać korektor?

Do kosmetyków mineralnych zaliczamy także korektory. Taki suchy i sypki korektor wysypujemy na wieczko opakowania i mocno wbijamy w pędzelek. Nadmiar strzepujemy, a sam korektor wcieramy do uzyskania wymaganego efektu w miejsca, które go potrzebują. Lekka konsystencja takiego korektora bez problemu utrzymuje się na twarzy.

Top