• 8 grudnia 2021

Aplikacja podkładu mineralnego

Na sucho - To podstawowa metoda, w której dokonuje się aplikacji przy użyciu przygotowanego specjalnie pędzla, który ma miedzy innymi ścięty w odpowiedni sposób włos. Poza tym niekiedy wykorzystywany jest pędzel kabuki, ale on nie sprawdza się już tak dobrze. Lepiej wykorzystywać pędzle, które mają formę kulki i tam włos jest gęstszy i przy nakładaniu chyba osiągnie się lepsze efekty. Często przygotowuje się z długą rączkę i na pewno są wygodniejsze. Podkład nakłada się przy użyciu takiego pędzla kolistymi ruchami na twarzy.

Zwilżony pędzel - To prawdopodobnie takie rozwiązanie, które w najbliższym czasie będzie mocno zyskiwać na popularności. Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystywanie tej właśnie metody. W tym przypadku wystarczy delikatnie zwilżyć pędzel wodą termalną albo tonikiem. następnie powinno się nakładać kosmetyk i rozpocząć jego aplikację na twarz. Do zwilżania pędzla należy tutaj zastosować wygodną buteleczkę z atomizerem. W ten sposób na pewno uda się nam go w odpowiednim stopniu zwilżyć. Jednocześnie metoda nakładania w ten sposób gwarantuje lepsze efekty ponieważ krycie będzie dużo lepsze i wydaje się, że ta kwestia ma swoje istotne znaczenie.

Płaski pędzel na morko - To rozwiązanie, które również obejmuje nakładanie podkładu na mokro. Do tego wykorzystuje się jednak specjalnie przygotowany pędzle oraz podkład, który będzie płynny. Pędzel jest tutaj maczany w wodzie a następnie w kosmetyku. W taki sposób zmienia swoja konsystencje na płynną. W tej metodzie będzie trzeba regularnie maczać pędzel. To sposób, który będzie jednak zajmował sporo czasu. Z drugiej strony będzie w stanie zagwarantować nam możliwie najlepsze efekty. Poza tym, jeśli tak wykorzystujemy makijaż to będzie się on długo utrzymywał i sprawdzi się wówczas, gdy będziemy chcieli iść na imprezę.

Skóra posmarowana olejem lub masłem - Taką formę stosuje się najczęściej w momencie, gdy chodzi o skórę suchą. Najpierw smaruje się ją olejem albo masłem i na to następnie nakłada się jakiś podkład. Jest to rozwiązanie ciekawe, ponieważ uzyska się na twarzy podkład kremowy i efekt estetyczny jest naprawdę doskonały.

Makijaż na mokro ​Mieszanie podkładu z olejem - Niektórzy decydują się na to, by samodzielnie przygotować sobie podkład przez mieszanie produktu sypkiego z dopasowanym masłem. Wszystko wykonuje się w małym naczynku palcami i następnie palcami powinno się taki podkład nakładać. Efekty jak się okazuje są doskonałe, a dodatkowo można się pokusić o jakieś eksperymenty przy wykonywaniu podkładu i te efekty są jeszcze ciekawsze. Takie rozwiązanie jest najlepsze dla tych osób, które lubią nieco eksperymentować i myślą niekiedy o tym, by samodzielnie zająć się przygotowywaniem kosmetyków dla siebie.

Top